Магнитные трековые системы освещения
Прайс-лист (5,8 Мб) Cкачать прайс
banner-banner-mob

Магнітні трекові системи освітлення. Знижка –25% на всю продукцію.

Детальніше

Магнітні трекові системи освітлення

Магнітні трекові системи освітлення — це точкові, лінійні та підвісні джерела світла, що розміщуються спільно на одному шинопроводі. За рахунок вільного переміщення світильників треком забезпечується ефективне зональне освітлення в інтер’єрі. Крім пересування по шинах вони підтримують осьове обертання, а магнітне кріплення робить їх набагато функціональнішим у порівнянні зі звичайними точковими світильниками. Головне призначення трекових систем — раціональна організація штучного освітлення всього приміщення чи його найважливіших зон. Такі системи є незамінними, якщо потрібно скоригувати ступінь освітленості або змінити напрямок потоку світла одним рухом. Світильники монтуються разом з реле та димерами, можуть легко змінювати своє становище у просторі або інтенсивність світлового потоку.

Спочатку трекове освітлення на галогенних лампах та світлодіодах було розроблено для застосування у масштабах торгових будівель, цехів та заводів. Але їх властивості, принципи монтажу, експлуатації та налаштування показали свою ефективність. Тому зараз трекінги використовують практично у всіх сферах. У масштабах як промислових, так і культурних, розважальних, торгових та побутових приміщень.

Основні компоненти системи — світильники та магнітні треки. Магнітні трекові світильники, що використовуються, мають різний рівень потужності і оснащені вбудованими блоками живлення. За допомогою їх можна змінювати рівень яскравості. Одно- та дволампові світильники встановлюють на шини або треки. Місце кріплення вибирають відповідно до дизайн-проекту та потрібної інтенсивності освітлення. На шину можна монтувати відразу кілька джерел світла в різних конфігураціях. Кілька окремих шин, що служать основою для прокладання кабелю живлення, з’єднують в систему через конектори. За типом конструкції конектори ділять на кутові, з вигином, без вигину. Всю систему монтують до стелі чи стіни за допомогою кріпильних деталей. Іноді шини монтують на щоглах (штангах), що дозволяє одержувати об’ємну схему освітлення. Таке рішення часто застосовується у приміщеннях з високими стелями. Для керування їй в комплект входять пульти та вимикачі.

Різновиди трекових систем

Конструкція треків залежить від конфігурації шинопроводу. До таких систем прийнято відносити рейлінгові та струнні механізми. Але найбільшого поширення набули сьогодні класичні треки. Вони складаються з шин із магнітним кріпленням, оснащених адаптерами. Вони використовуються для організації інтер’єрного, робочого підсвічування та загального освітлення на різних об’єктах. Буквально скрізь: від квартир до торгових центрів, службових приміщень та цехів.

Джерелами світла в них можуть бути:

– галогенні лампи;
– люмінесцентні лампи газорозрядного типу;
– світлодіодні світильники.

Перші два різновиди ламп поступово витісняються світлодіодними модулями. Стримує настання LED-технологій, мабуть, лише їхня вартість. Однак вона компенсується їх тривалим терміном служби та енергетичною ефективністю. Виконані за технологією LED світильники випускають у різному виконанні. Безбарвні, білі та кольорові, що дають спрямований або розсіяний світловий потік високої інтенсивності. Індивідуально підбирається форма і число плафонів, проектується конфігурація шин, схема підключення.

Переваги трекових систем освітлення

Трекові системи вже завоювали визнання покупців не лише дизайнерськими та технічними можливостями, а й якістю. Вони економічні та міцні. Мають тривалий термін служби, нешкідливі, не стомлюють зір. Стрічку, що несе, легко налаштувати і в будь-який момент можна поліпшити або доповнити. Потрібно просто включити до її складу додаткові елементи, з’єднавши їх коннекторами. Вони підходять для житлових та виробничих приміщень. Дозволяють швидко здійснити монтаж стаціонарних та пересувних конструкцій, а також реалізовувати дизайнерські проекти будь-якої складності.

Функціональні особливості трекових систем

Основою магнітного треку є алюмінієва напрямна з вбудованим магнітом, яка використовується для фіксації світильників. У порівнянні з механічним шинопроводом засновані на магнітах системи позбавлені вузлів, що утримують світильники. Це значно спрощує їхню установку або переміщення.

Кілька варіантів виконання шинопроводу (вбудований, накладний, підвісний) розширюють можливості його монтажу. А великий вибір потужності та схеми роботи встановлених приладів освітлення суттєво полегшує проектування. Все це уніфікує магнітні трекові системи.

Інтегрований у корпус магніт забезпечує фіксацію лампи у місці її розміщення на треку. Відсутність металевих скоб дозволяє вільно прибрати світильник та встановити його у будь-яке зручне місце. При цьому для його демонтажу або монтажу не потрібно зміщувати інші світильники в ряду до початку або в кінці шини. Подібні операції потрібні під час використання механічного шинопроводу.

Області застосування трекового освітлення

Перші прообрази системи освітлення на лінійних шинопроводах виникли у 60-х роках минулого століття та спочатку застосовувалися у промисловості. Вже після підприємці, які оцінили практичність таких систем, перенесли їх у торгові зали. Потім треки, що випробувані і довели ефективність у магазинах, перекочували в житловий сектор. Тут вони швидко перейшли до категорії преміальних систем освітлення.

Плюс таких систем – це можливість регулювання та простота зміни спрямованості освітлення. Завдяки конструктивним перевагам забезпечується поширеність світильників на шинопроводі у багатьох сферах:

– Жилі приміщення. У будинках і квартирах трекові системи часто застосовуються у вигляді додаткового та практичного робочого підсвічування на кухнях.
– Музеї та виставки. Тут часта зміна експозицій потребує регулювання напрямку світлового потоку.
– Торгові зали та магазини. У них треки підходять як акцентні джерела світла.
– Салон краси. Тут за нормами потрібне швидке регулювання підсвічування робочої зони.
– заклади громадського харчування. У них треки часто застосовують для освітлення барної стійки та простору за нею, робочих зон персоналу та кухарів.

Трекові системи освітлення в інтер’єрі є оптимальними при розподілі кімнат на зони. Тоді освітлення є найважливішим фактором у візуальному зонуванні.

Updating…
  • Немає товарів у кошику.